Świeta z małymi Braćmi Ubogich
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 20 marca 2020 21:16

Mali Bracia Ubogich wspierają Seniorów nie tylko w Święta

Z każdym marcowym dniem coraz mocniej myślimy o zbliżającej się Wielkanocy i spędzeniu tego czasu w gronie bliskich osób. Dzwonimy do siebie ustalając u kogo spotykamy się w tym roku. Jest to także marzenie wielu osób starszych, które utraciły już rodzinę i przyjaciół.

Jedną z takich osób jest pani Ola z Poznania, która od wielu już lat żyje samotnie w maleńkim mieszkaniu na 4 piętrze bez windy. Do niedawna pani Ola nie martwiła się swoją sytuacją, bo pomimo samotności, była w pełni samodzielna. Sytuacja uległa zmianie, gdy w następstwie nieszczęśliwego wypadku, który zdarzył się na przystanku, złamała nogę i straciła możliwość samodzielnego poruszania się. Zamknięta w swoim małym mieszkaniu była zdana tylko na pomoc innych ludzi.

Zdjęcie: Podopieczna Stowarzyszenia mbU pani Ola z Poznania marzy o Wielkanocy przy wspólnym stole

Takie osoby jak pani Ola – starsze, samotne i często niepełnosprawne, od lat wspiera Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Co roku organizujemy dla nich śniadanie wielkanocne.
W tym roku planujemy spotkania dla 380 seniorów z Warszawy, Lublina, Poznania, Pruszkowa, Wrocławia i Świdnika. – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Tym, którzy mają problemy z poruszaniem się opłacamy specjalistyczny transport, aby dowieźć ich je na miejsce, gdzie czeka zastawiony stół, wielkanocny koszyczek, tradycyjne wielkanocne potrawy oraz życzliwi ludzie. – kontynuuje J. Mielczarek

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zachęca do włączenia się w tą akcję, która zapewni seniorom rodzinną Wielkanoc. Już 50 zł zł wystarczy by ufundować seniorowi cudowny wielkanocny zestaw śniadania wraz z symbolicznym wielkanocnym koszyczkiem.

Wielu seniorów już teraz z nadzieją zaczyna skreślać dni w kalendarzu w oczekiwaniu na te świąteczne spotkania. Będą mogli spędzić czas z wolontariuszami i pracownikami naszego Stowarzyszenia – bliskimi im osobami. Dzięki wsparciu naszych darczyńców pomożemy im dotrzeć na te spotkania i otoczymy troską.– mówi Karolina Kowalska, koordynatorka wolontariatu mbUw Warszawie. Dla samotnych starszych osób to spełnienie marzeń o bliskości i zapomnienie - choć na chwilę - o samotności. – dodaje K. Kowalska.

Akcję wielkanocną można wesprzeć wchodząc na stronę www.malibracia.org.pl/wielkanoc  lub wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia (02 1600 1462 1818 9539 9000 0005).

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z Małgorzatą Karpińską, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 504 404 438

________________________________________

W Polsce mieszka ok. 1,5 miliona osób powyżej 80 r.ż. Szacuje się, że połowa z nich żyje samotnie. Wiele z nich nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Skazani na samotność tracą sens życia.
W odpowiedzi na pogłębiającą się samotność starszych osób Stowarzyszenie mali bracia Ubogich stworzyło Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. W Programie bierze udział niemal 400 wolontariuszy, którzy każdego dnia dają samotnym starszym osobom oparcie i poczucie bezpieczeństwa.
Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ to zorganizowany wolontariat towarzyszący polegający na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych mbU, dzięki którym budują się niezwykłe - oparte na przyjaźni i zaufaniu – relacje wolontariusza z samotnym seniorem.
Aktualnie mali bracia Ubogich otaczają regularnym wsparciem seniorów z Warszawy, Lublina, Poznania, Pruszkowa, Świdnika i Wrocławia.
Co roku mali bracia Ubogich organizują też dla nich śniadania wielkanocne.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich to przyjaciele osób starszych.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich posiada status Organizacji Pożytku Publicznego
KRS 0000160750

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 20 marca 2020 21:30