Uniwersytet Trzeciego Wieku działa online!
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 14 kwietnia 2020 13:50

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa online!

Uniwersytet Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego - Centrum Kultury Jidysz w związku z obecną sytuacją przeniósł się z warszawskiej siedziby przy Andersa 15 do Internetu. To w sieci odbywają się teraz wykłady dla seniorów oraz warsztaty komputerowe, lektoraty jidysz, hebrajskiego i angielskiego oraz lekcje tańca izraelskiego i spotkania grupy teatralnej Simche.

Założony przez Gołdę Tencer i Fundację Shalom UTW istnieje już od 14 lat. Ma bogaty program codziennych zajęć, warsztatów, wykładów i spotkań. Część z tych aktywności trzeba było zawiesić z powodu sytuacji związanej z koniecznością pozostania w domach. Zwłaszcza, że seniorzy są grupą, którą należy szczególnie chronić.

Uniwersytet jednak działa dalej. Jego założycielka - Gołda Tencer - dzwoni do słuchaczy, by upewnić się, czy nie potrzebują wsparcia. Wykładowcy zdecydowali się prezentować swoją wiedzę online. Dzięki temu seniorzy obejrzeli m.in. wykład Dominiki Ludwig o historii szpitali dziecięcych, Moniki Krajewskiej o święcie Pesach, Moniki Szabłowskiej-Zaremby o Aharonie Appelfeldzie i Rafała Dajbora o Aleksandrze Fordzie.

Wykłady online, dostępne jedynie dla zapisanych na zajęcia słuchaczy UTW, odbywają się we wtorki i czwartki. We wtorki słuchacze kontynuują naukę języka hebrajskiego, w środy - jidysz, a w piątki - angielskiego. Również w środy odbywają się zajęcia z obsługi komputerów i smartfonów, a w piątki... warsztaty tańca izraelskiego. Grupa teatralna Simche spotyka się wirtualnie, by pracować nad bazą scenariuszową, pisać wspólnego bloga oraz przygotowywać się do spektaklu międzypokoleniowego, tworzonego z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 343 w Warszawie. To wszystko przez Internet, można więc w każdej chwili dołączyć.

Zapraszamy do śledzenia profilu UTW na Facebooku https://www.facebook.com/UTWTeatruZydowskiego/  oraz bloga grupy teatralnej Simche http://grupateatralnasimche.blogspot.com /

/źródło - I publicity/