Dzień Babci i Dziadka z Siłownią Pamięci!
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 06 stycznia 2022 14:36

Dzień Babci i Dziadka z Siłownią Pamięci!

Żyjemy coraz dłużej i mierzymy się z problemami, których czynnikiem ryzyka jest wiek. Dlatego tak ważna jest profilaktyka zdrowotna seniorów, zarówno ciała, jak i umysłu. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka możesz podarować swoim bliskim prezent wspierający ich pamięć, a jednocześnie pomożesz innym osobom starszym w całej Polsce.

Regularny wysiłek intelektualny ma takie samo znaczenie dla funkcjonowania poznawczego jak regularne ćwiczenia fizyczne dla kondycji ciała. Ćwiczenie umysłu przynosi wiele korzyści, wpływa na poprawę sprawności wielu procesów poznawczych, w tym pamięci, logicznego myślenia, koncentracji i kreatywności. Są to sprawności szczególnie potrzebne nam wszystkim przez długie lata życia.

Dlatego też powstała Siłownia Pamięci – by tworzyć i upowszechniać treningi umysłu dla osób starszych. To niezwykle istotne w dobie szybko starzejącego się społeczeństwa, bowiem już blisko 1/4 Polaków jest w wieku powyżej 60 r.ż., a choroby otępienne są jedną z najczęstszych przyczyn niesamodzielności osób starszych. Wraz z ekspertami w dziedzinie psychologii, terapii zajęciowej i gerontologii Fundacja Stocznia opracowuje materiały i narzędzia do treningu umysłu. Wszystkie udostępnia bezpłatnie na stronie www.silowniapamieci.pl.

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas na popularyzację profilaktyki zdrowotnej funkcji poznawczych i upowszechnianie wiedzy, jak dbać o pamięć i sprawność umysłu. Z okazji zbliżającego się święta seniorów Fundacja Stocznia przygotowała akcję pt. Prezent dla Babci i Dziadka. Każda zainteresowana osoba może sprawić przyjemność bliskiej osobie starszej i zadbać o jej zdrowie, podarowując wyjątkowy upominek w postaci materiału „Siłownia Pamięci – ćwiczenia z głową” wraz z kartką z osobistymi życzeniami i usługą wysyłki, a jednocześnie pomóc innym seniorom. Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie www.prezentdlababciidziadka.pl.

– Zamawiając nasz prezent, nie tylko obdarujesz bliskich, lecz także pomożesz tworzyć kolejne materiały Siłowni Pamięci, upowszechniać treningi umysłu i wspierać osoby starsze w całej Polsce w dbaniu o ich zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Przyjazna formuła umożliwia korzystanie z zasobów Siłowni Pamięci także osobom bez żadnego doświadczenia – samym seniorom, ich opiekunom, członkom rodziny czy znajomym. Udostępniamy trzy różne rodzaje materiałów: do pracy indywidualnej, w parze i grupowej. Zapraszamy na naszą stronę, aby bezpłatnie pobrać praktyczny poradnik, gotowe ćwiczenia i scenariusze zajęć oraz specjalne aplikacje na tablet do treningów pamięci – mówi Marta Tafil-Dalach, koordynatorka akcji Prezent dla Babci i Dziadka w Fundacji Stocznia.

Projekt realizuje Fundacja Stocznia – organizacja pozarządowa, która od 2009 roku wspiera i upowszechnia skuteczne rozwiązania problemów społecznych w Polsce. Jednym z obszarów jej działania są innowacje społeczne, w ramach których prowadzi Siłownię Pamięci.

/źródło - /