Gliwickie Funzeum zaprasza
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 11 grudnia 2022 13:54

Edukacyjnie, kolorowo i ze świątecznymi akcentami. Wizyta w gliwickim Funzeum

Najcenniejszą wartością, którą możemy podarować naszym dzieciom i wnukom jest wspólnie spędzony czas, szczególnie jeśli wybieramy zaskakujące atrakcje w formie przeżycia. Jedną z takich atrakcji może być na przykład wizyta w gliwickim Funzeum, czyli miejscu pozwalającym zanurzyć się w świecie kolorów, bajkowych scenerii oraz magii świateł.


Nazwa tego zaskakującego kolorami i rozwiązaniami obiektu, powstała z zestawienia słów „fun”, czyli zabawa i „muzeum”. W tym nietypowym muzeum nie ma mowy o nudzie, gdyż zwiedzający zarówno dzieci jak i osoby dorosłe same mogą kreować rzeczywistość na powierzchni prawie 4000 mkw. wykorzystując kolorowe scenerie oraz interaktywne elementy.
Fluorescencyjny las w strefie fluo, który zwiedzamy w okularach 3D, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory, odbitymi wielokrotnie w 100 m2 luster, sala księżycowa wraz z innymi planetami czy możliwość znalezienia się we wnętrzu ogromnego kalejdoskopu – to tylko niektóre atrakcje dostępne podczas zwiedzania Funzeum.
Do zobaczenia są 2 stałe wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła. Wystawę „Kolor” tworzą aż 32 ekspozycje, które pozwalają wejść w kontakt z każdym z przedstawionych kolorów i pobawić się wszystkimi kolorami jednocześnie. Z kolei wystawa „Światło” pozwala zapoznać się z nim z nowej perspektywy, odkrywając tajemnice od zwierciadeł po naturalne i sztuczne źródła światła. Zwiedzając multimedialne wystawy każdy będzie miał szansę, aby doświadczyć ciekawych zjawisk i zrobić zdjęcia z niezwykłymi efektami wizualnymi. Któż z nas nie lubi pobawić się w kreowanie rzeczywistości?
Takie miejsca, jak Funzeum, sprawdzą się gdy poszukujemy dla dzieci atrakcji dostarczających dużej dawki kreatywnej zabawy, ale przy okazji pozwalającej przemycać w przystępny i ciekawy sposób elementy edukacyjne.
W grudniu poza atrakcjami dostępnymi w muzeum światła i koloru na co dzień przygotowaliśmy dla zwiedzających dodatkowe, świąteczne atrakcje na przykład obecność ekipy kolorowych Mikołajów, których można spotkać w poszczególnych pokojach tematycznych. Zorganizowaliśmy też konkurs dla uczniów szkół podstawowych, w którym można wygrać klasową wycieczkę do naszego obiektu. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.
Aktywne zwiedzanie tworzące atmosferę do wesołej i edukacyjnej zabawy to główny powód, dla którego warto odwiedzić pierwsze w Polsce Funzeum. Nie zwiedzaniu nie kończy się jednak przygoda w tym obiekcie. Dla dzieci przygotowano także specjalną atrakcję - strefę Funzone, gdzie pociechy mogą dać upust swojej energii korzystając z podniebnego placu zabaw, świecącej podłogi do tańca czy pianina podłogowego.
W grudniu oprócz kreatywnej zabawy w nietypowym, śląskim muzeum światła i koloru można także zrobić sobie zdjęcia z ekipą kolorowych Mikołajów w poszczególnych pokojach tematycznych. Jeśli rozważamy podarowanie dziecku w okresie świątecznym wzbudzającej duże emocji niespodzianki, to Funzeum jest dobrym wyborem. Twórcza, edukacyjna zabawa, dużo radości i możliwość odkrywania niezwykłego świat kolorów oraz światła – to m.in. czeka nas zwiedzających nietypowe muzeum, gdzie nie ma miejsca na nudę.

Funzeum mieści się w kompleksie C.H. Europa Centralna
ul.Pszczyńska 315, 44-100 Gliwice
godziny otwarcia: pn - pt godz. 10:00 - 20:00
sb i nd godz. 9:00 - 21: 00
www: https://funzeum.pl/
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   tel. 518 080 422

/źródło - /