Galeria Młociny zaprasza warszawskich seniorów do wspólnego spędzania czasu
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 01 maja 2023 16:38

Galeria Młociny zaprasza warszawskich seniorów do wspólnego spędzania czasu

Nie tylko aktywność fizyczna, ale też regularne spotkania towarzyskie, ważne są dla zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia seniorów. Galeria Młociny od początku organizuje regularne potańcówki i imprezy z DJ Wiką dla klientów 60+. Teraz, w ramach nowej Książeczki Seniora, skorzystają oni dodatkowo ze zniżek na zakupy czy posiłki w strefie gastronomicznej na terenie centrum. W końcu życie zaczyna się po sześćdziesiątce!

Z badania na próbie blisko 30 tys. żyjących samodzielnie osób, o średniej wieku 89 lat, wynika jednoznacznie, że regularna aktywność towarzyska jest bezpośrednio związana z dłuższym życiem seniorów*. Co, gdy w pewnym wieku liczba spotkań maleje, a większość miejsc ze względów finansowych staje się nieosiągalna? Towarzyskich doznań szukać można w... galerii handlowej!
Galeria Młociny nie zapomina o osobach starszych. Na terenie centrum regularnie odbywają się wydarzenia dla klientów ze wszystkich grup wiekowych: lekcje tańca z instruktorem w niedawno odświeżonej strefie gastronomicznej, koncerty polskich i zagranicznych artystów w Hali Hutnik Music Lounge czy wielopokoleniowe imprezy, rozkręcane przez najstarszą didżejkę w Polsce – DJ Wikę. Osoby poszukujące mieszanki rozrywki i zdrowej rywalizacji również znajdą coś dla siebie – w środy o godzinie 18:00 na terenie Hali Hutnik organizowane są turnieje w Shuffleboard dla seniorów. Jest to jedyna taka atrakcja w tej części miasta! Każde spotkanie jest źródłem pozytywnych wrażeń, a niektóre z nich kończą się... narodzinami pięknej miłości, co udowodniła historia pary seniorów, którzy wygrali romantyczną kolację, organizowaną przez Galerię Młociny.

Nowe pasje, znajomości i... szereg możliwości

Galeria Młociny z radością zaprasza wszystkich warszawskich seniorów: zarówno osoby łaknące życia, jak i spragnione kontaktu z innymi. Od kwietnia centrum oddaje w ich ręce bezpłatne Książeczki Seniora, będące zbiorem niepowtarzalnych okazji. Na najstarszych klientów Galerii Młociny czekają atrakcyjne zniżki na zakupy oraz rabaty na usługi w strefie gastronomicznej. Dla każdego coś miłego!


- Życie to nie liczba lat, a przede wszystkim pasja i zaangażowanie. Drodzy Seniorzy, o ile pozwala Wam zdrowie, nie zapominajcie cieszyć się życiem! W Galerii Młociny bywam regularnie. Spotkajmy się i bawmy razem do białego rana! – zachęca DJ Wika, działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów, która swoją pasję do muzyki realizuje za konsolą didżejską.


Książeczkę Seniora można odebrać w punkcie informacyjnym Galerii Młociny, a z nią – wyruszyć w niezapomnianą podróż, w poszukiwaniu przygody i nowych znajomości!

*Badanie opublikowane przez Journal of Epidemiology & Community Health, opisane przez serwis Nauka w Polsce.

Dodatkowe informacje:
Strona internetowa: www.galeriamlociny.pl
Facebook: www.facebook.com/galeriamlocinyofficial
Instagram: www.instagram.com/galeriamlociny
Tik Tok: www.tiktok.com/@galeriamlociny

/źródło - /