Sadzonki z internetu Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 18 kwietnia 2012 14:12

Sadzonki z Internetu

Ciągnie mnie już na działkę. Grzebię w Internecie, buszuję po stronach, na których prezentują się sklepy ogrodnicze prowadzące sprzedaż wysyłkową. Zastanawiam się, czy bezpieczne jest kupowanie roślin w takich sklepach? Jaką można mieć pewność, że sadzonki dotrą w dobrym stanie?  Irena – działkowiczka

Odpowiedź 

Tak, jest to bezpieczne. Możemy w Internecie nabyć dokładnie takie rośliny, jak chcemy, podczas gdy w sklepach często brakuje szukanych przez nas odmian. Ponadto często w sklepach internetowych sadzonki są najtańsze, zwłaszcza gdy odbiera się je osobiście. O takiej możliwości znajdziemy informacje na stronie każdego sklepu.

Wybierając sklep internetowy należy upewnić się, czy na jego stronie znajdziemy następujące informacje:

1.              Podane będą wymagania rośliny i warunki w jakich jest pakowana. Upewnić się (na innej stronie ogrodniczej) czy są to wymagania odpowiednie dla konkretnego gatunku.

2.              Dla ostrożności wybierać tylko te rośliny, które możemy obejrzeć  na ekranie.

3.              Zamawiać sadzonki uprawiane w pojemnikach, mamy wtedy większą gwarancje, że ich system korzeniowy nie uszkodzi się podczas transportu.

4.              Najlepiej osobiście odbierać zamówienie, jeśli nie jest to możliwe sprawdzić jak długo trwa transport – nie powinien przekraczać 24 godzin.

Babcia Ogrodniczka

Poprawiony: sobota, 11 stycznia 2014 13:34