Europejski Dzień Seniora w Akademii Fitness Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Korzeniak   
środa, 21 października 2015 09:45

Wiek nie ma znaczenia – liczą się marzenia, czyli Europejski Dzień Seniora w Akademii Fitness


Zdrowo, radośnie i fit – tak w kilku słowach można opisać Europejski Dzień Seniora w Akademii Fitness, który odbył się we wtorkowe przedpołudnie, 20 października. Licznie przybyłe panie nie tylko chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych, ale z uwagą słuchały wykładów na temat zdrowia i urody.

We wtorek, 20 października w Akademii Fitness już po raz drugi świętowano Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji w klubie odbyły się darmowe zajęcia oraz wykłady na temat zdrowia i urody. Dopisały humory oraz frekwencja. W ćwiczeniach uczestniczyły zarówno stałe bywalczynie Akademii, jak również nowe osoby zainteresowane ofertą klubu. – Cieszymy się ogromnie, że ten wyjątkowy dzień mogliśmy spędzić w gronie naszych aktywnych seniorek. Liczba osób, która nas dzisiaj odwiedziła, świadczy o tym, że coraz bardziej rośnie świadomość związana z aktywnością fizyczną wśród osób starszych – podkreśla Marek Armatys, właściciel Akademii Fitness.
Warto podkreślić, że klientkami klubu fitness śmiało mogą być osoby w każdym wieku, przy czym należy pamiętać, aby świadomie wybierać zajęcia według swoich potrzeb i możliwości. – Taki dzień, jak ten pokazuje, że ludzie przełamują opory, chętnie zakładają strój sportowy i biorą udział w zajęciach grupowych – mówi Joanna Armatys, właścicielka Akademii Fitness.
Świętowanie Europejskiego Dnia Seniora rozpoczęto od porannych zajęć Zdrowy Kręgosłup. Ćwiczenia te odbyły się na dwóch salach i każda wypełniona była po brzegi. Razem z instruktorkami Ewą i Dominiką seniorki uczyły się prawidłowych wzorców ruchowych. Po zajęciach w chwili przerwy przed następnymi ćwiczeniami, kosmetyczka Małgorzata z salonu urody „All For You" prowadziła wykład na temat pielęgnacji cery dojrzałej. Następnie panie wzięły udział w energetycznych zajęciach Fit Mix. Naładowane porządną dawką endorfin wysłuchały wykładu fizjoterapeutki Agaty na temat problemów z układem moczowym. Wykład połączony był z krótkimi warsztatami. Po interesującej pogadance panie ponownie przeniosły się na salę ćwiczeń, gdzie odbyły się zajęcia Aktywni 50 +.
Zwieńczeniem święta seniorów był wyczekiwany przez uczestniczki wykład dotyczący naturalnego kolagenu INVENTIA. Z wykładu można było dowiedzieć się, m.in. jak naturalnie dbać o zdrowie i urodę.


Oczywiście, jak zawsze w Akademii Fitness nie zabrakło zdrowych przekąsek i gorących napojów. Każdy z uczestników zajęć otrzymał mały upominek. Tegoroczna edycja Europejskiego Dnia Seniora w Akademii Fitness odbyła się pod hasłem „Wiek nie ma znaczenia- liczą się marzenia". – Akademia Fitness, to nie tylko miejsce ćwiczeń fizycznych, podczas których wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia działające lepiej niż nie jedno lekarstwo, ale klub, który oferuje miła i przyjazną atmosferę. W życiu każdego człowieka, nie ma nic ważniejszego jak zdrowie i szczęście – podsumowują Joanna i Marek Armatys.
Wrażenia uczestniczek:
Teresa Kowalewka – Przyjechałyśmy tutaj dziś zwartą grupą z Kuźni Raciborskiej, reprezentujemy nasz lokalny Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zajęcia były fantastyczne, tak jak atmosfera w tym klubie. Doskonale nas rozciągnęły, poprawiły humory i samopoczucie. Z pewnością zapiszemy się na ćwiczenia tutaj. A jakie? Myślę, że to okaże się niebawem.
Dorota Marika – W Akademii jestem pierwszy raz, ale z pewnością nie ostatni. Mam duże problemy z kręgosłupem. Przeszłam szereg rehabilitacji, jednak bóle znowu się odezwały, więc zamiast łykać tabletki, postanowiłam zapisać się na zajęcia. Zacznę od Zdrowego Kręgosłupa, a potem zobaczymy.
Bożena Kopciuch – Do klubu przychodzę regularnie od pięciu miesięcy. Uczestniczę w zajęciach Zdrowy Kręgosłup i Aktywni 50 +. Lubię to miejsce, instruktorów oraz zajęcia. Dodatkowo jeszcze chodzę na basen. Pracuję fizycznie, często męczą mnie bóle rąk i kręgosłupa. Ćwiczenia tutaj są dobrym lekarstwem na moje dolegliwości, a także odskocznią od codziennych spraw.
Jadwiga Turlejska – Od 2 miesięcy jestem emerytką. Od lat mam problemy ze zdrowiem i nadwagą, dlatego postanowiłam zmienić swoje życie, wprowadzić trochę aktywności. Dziś jestem pierwszy raz w klubie, chcę się zapisać na zajęcia i uczęszczać regularnie. Tym bardziej, że po zajęciach, w których już uczestniczyłam czuję się doskonale.
Katarzyna Rosik – Do Akademii przychodzę od około roku. Pracuję fizycznie, więc odczuwam to bardzo mocno na kręgosłupie. Uczestniczyłam w różnych zajęciach, ale moje schorzenie pozwala mi tylko uczestniczyć w Zdrowym Kręgosłupie i Aktywni 50 +.


Autor tekstu i zdjęć: Justyna Korzeniak, Adventure Media.

 

Poprawiony: środa, 21 października 2015 10:03