Poddajcie się naturze Drukuj Email
Wpisany przez Dziadek   
poniedziałek, 09 marca 2009 08:34
Poddajcie się naturze

Byłem niedawno na bardzo „dętej” imprezie, gala czegoś tam. Chciałbym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami i wnioskami z tych spostrzeżeń wyciągniętymi.

Na imprezie zauważyłem kilka Pań, które pomimo szacownego wieku i pozycji społecznej, nie chcą się pogodzić z tym pierwszym. Nie dopuszczają do siebie myśli, że już jakiś czas temu skończyły 40 lat. Wiem, to boli. Sam jestem stypendystą ZUS-u, czyli emerytem. Dla „omawianych” Pań czas jakby się zatrzymał 20 lat temu. Ubierają się właśnie jakby miały te 20 lat mniej, a co gorsze malują się okrutnie, bo wydaje się im, że takim makijażem ujmą sobie to, czego natura ująć nie zechciała. Jest to po prostu śmieszne. Moje trzydziestoletnie dzieci nazywają takie zachowanie „żenadą”. W męskim żargonie nazywa się takie Panie „lampucerami”. Naprawdę mając „dziesiąt” lat, można wyglądać wspaniale, bez robienia z siebie pseudo nastolatki. Nie malujcie się wyzywająco (co nie znaczy w ogóle), nie ubierajcie w ciuszki swoich córek (co nie znaczy, że macie ubierać niemodne kiecki) – to Was ośmiesza i po prostu źle o Was świadczy. Gdy widzę „koleżankę” z mojego pokolenia elegancką, z lekkim, dyskretnym makijażem podkreślającym jej urodę, a nie zamalowującym ją, to z przyjemnością podchodzę do takiej Pani, pogadać jak rówieśnik z rówieśnikiem o dawnych, „dobrych” czasach, nie wzbudzając ogólnego zainteresowania gości imprezy. Jeśli natomiast podszedłbym do sztucznie odmłodzonej „damy”, zapewne wzbudziłbym zainteresowanie ogółu, ale w tym negatywnym znaczeniu. Już słyszę komentarze znajomych – patrzcie Fuńka porąbało, rozmawia z tą „lampucerą”.
 Szanujmy swoje lata i nie wstydźmy się ich, choć wiem, że to trochę boli. Nie róbmy z siebie kogoś kim nie jesteśmy, to psuje nasz wizerunek. Piszę „nie róbmy”, a nie „nie róbcie”, bo to facetów też dotyczy, robią sobie  np. pożyczki czy „tupeciki” na łysinie lub farbują siwe włosy.

 Siwizna jest sexi, nie bójmy się jej! Poddawajmy się naturze… (lekko ją korygując, ale naprawdę lekko).
                        
Zrzędliwy (?) dziadek  Funiek
 
Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 11:04