Boso po trawie - odpowiedź na pytanie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 26 sierpnia 2010 09:26

Co zrobić gdy dziecko boi się chodzić bosymi stopami po trawie? - odpowiedź na pytanie z 1 strony. Jeśli wiesz - napisz.

Większośc Babć i Dziadków oglądała "Czterdziestolatka" i odcinek pod tytułem "Motylem jstem" gdzie Irena Jarocka przekonywała Kopiczyńskiego do chodzenia boso po trawie na polance leśnej.

 

To wycisza i relaksuje. Prawda - kontakt bezpośredni z przyrodą, a w tym chodzenie boso po trawie jest bardzo przyjemne ale jak to się ma w stosunku do maluszków?

Wyjścia są dwa:

1. Nic nie robić, to znaczy niech chodzi po trawie w bucikach, co ma tę dobra stronę, że nigdy nie skaleczy sobie stopy czy nie nadepnie na pszczołę.

2. Przyzwyczajać stopniowo do dotyku trawy namawiając dziecko, by chodziło po niej najpierw w samych skarpetkach.

Niektóre babcie uważają, że chodzenie na bosaka po trawie jest bardzo zdrowe. Inne obawiają się, że niechęć dziecka do dotyku świeżej trawy może przerodzić się w fobię. Jeśli jesteś taką właśnie babcią, biegaj z wnuczkiem po trawie w samych skarpetkach, lub bawcie się w pieski albo w kotki, bo one przecież chodzą na bosaka. Są też babcie którym poprostu nie chce się myć małych stópek lub skarpetek. Fakt, że zabrudzenia po trawie są trudne do usunięcia. Nie stanowi to jednak problemu dla pana Zygmunta z TV i reklamowanych przez niego proszków do prania. Jeden z dziadków napisał, że chodzenie maluchów po trawie i w ogóle chodzenie na golaska po ogródku jest zdrowe i już. Może ma rację...

Poprawiony: sobota, 11 stycznia 2014 13:17