PRZEWODNIK PO ZAKŁADKACH

Babcine wspomnienia

Tu zamieszczamy, przez Was napisane, rodzinne opowieści głównie o Waszych Babciach. Co wiemy o ich życiu? Jakie miały osiągnięcia? Czego nas nauczyły, a co zaniedbały? Jak zajmowały się nami, gdy byłyśmy dziećmi? Oczywiście, prosimy także o ilustracje do tych wspomnień. Tu też publikować będziemy inne Wasze ciekawe rodzinne wspomnienia.

Wszystko dla wnuków

Znajdziecie tu porady dotyczące pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, wychowania, opieki i zabawy z wnukami. Będziemy też pytać co sądzicie o żywności dla dzieci, ubrankach, filmach, zabawkach oraz „modnych” sposobach postępowania z dziećmi.

Zdrowie 

Jak dbać o Waszą dobrą kondycję i samopoczucie (oraz dziadka): wywiady z lekarzami, odpowiedzi na pytania czytelniczek, wymiana opinii na temat metod leczenia ( także niekonwencjonalnych) oraz leków kupowanych bez recepty. Zakładka ta ma cztery "podzakładki". Medycyna konwencjonalna, medycyna ludowa, farmacja i dietetyka.

Rodzice naszych wnucząt

Piszcie jak wam się układają stosunki z synowymi oraz z zięciami. Może nie wiecie jak rozwikłać jakiś problem? Opiszcie go. Poproście aby inne Babcie podpowiedziały jak postąpić. Może kiedyś same miały podobny kłopot i już sobie z nim poradziły. Pamiętajcie, że możecie pisać anonimowo, więc pozwólcie sobie na otwartość.

Psycholog

Ta zakładka jest Waszą przyjaciółką od serca. Można się jej ze wszystkiego zwierzyć, jej się wygadać, u niej znaleźć zrozumienie, wsparcie a także pomoc psychologa. Będziemy bowiem pod Waszymi listami zamieszczać komentarze psychologa oraz innych Babć –czytelniczek, które zechcą Wam pomóc. Oczywiście zapewniamy całkowitą dyskrecję. Nie ma mowy o przekazywaniu adresu czy nazwiska osoby, która do nas napisała.

Rady zrzędliwego dziadka

Odpowiada na pytania, takie których nie zadałybyście swojemu mężowi. Piszcie do niego otwarcie i odważnie. Majle nie rumienią się z zakłopotania. Ponadto Dziadek, radzi na bieżąco i na każdy temat, gdyż bardzo lubi to robić.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zakładka dla słuchaczy tych Uniwersytetów. Piszcie o swoim studenckim życiu oraz o tym czego się tam uczycie i co Wam to daje. Opisujcie imprezy organizowane przez Wasze UTW - zdjęcia mile widziane.

Moda i uroda

Porady dotyczące strojów, fryzur i kosmetyków. Jak ładnie wyglądać i dbać o fizyczną sprawność.Gdzie kupić ładny i niedrogi ciuszek. Gdzie jest dobry zakład fryzjersko kosmetyczny itd.

Dobre jedzonko

Wymieniamy się poradami kulinarnymi oraz adresami lokali, w których można dobrze zjeść. Propagujemy smaczną ale nie tuczącą kuchnię. Prosimy o przepisy na potrawy dla dorosłych i dla dzieci, a także lecznicze diety. Mile widziane przepisy Waszych Babć.

Gospodarstwo domowe

Będziemy się starać radzić, przy Waszej pomocy oczywiście, na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu gospodarstwa domowego oraz wszelkich środków służących do utrzymywania czystości w domu. Tu możecie chwalić ale także krytykować Wasze ostatnie zakupy dla domu. Tu możecie radzić jak prać firanki czy usuwać plamy z dywanu itp.

Przyjemności

W co się bawić, drogie Babcie? Przecież nareszcie mamy czas dla siebie. Jak go wykorzystać? Jak Wy go wykorzystujecie? Gdzie pójść potańczyć, jaki obejrzeć film w kinie czy też sztukę w teatrze, jaką przeczytać książkę? Recenzje, sport i turystyka, coś o samochodach, hobby. Czytajcie i przysyłajcie nam swoje propozycje na miłe spędzenie czasu. Piszcie recenzje teatralne, filmowe, książek.

Anegdoty i opowiadania o wnuczkach

Często z ust naszych wnucząt padają rozmaite „złote myśli” – opisujcie je i przysyłajcie do tej właśnie zakładki. Ja miałam np. taką rozmowę z moim wnuczkiem Jasiem:

- Baba, pobawisz się ze mną w wyścigi? - zapytał Jasio.

- Dobrze, Jasieńku – odpowiedziałam. - Jak będziemy się ścigać?

- Tak, że ja będę zawsze pierwszy.

Każda z nas może bez końca opowiadać o swoich wnuczkach. Pamiętamy zaskakujące powiedzonka, ale możemy też snuć dłuższe opowieści na ich temat. Prosimy o listy o wnuczkach zarówno długie jak i krótkie, zabawne i refleksyjne. Zdjęcia mile widziane.

Warto przeczytać

To zakładka w której będziemy publikować teksty które nie mieszczą się w tematyce pozostałych zakładek, a warte będą publikacji.

Odpowiedzi na pytania

Tu będziemy odpowiadać na pytania publikowane na stronie głównej w rubryce "Jeśli wiesz napisz"

Zaproszenia

Tutaj znajdziecie rozmaite zaproszenia na imprezy i wydarzenia.

Dietetyka

O dietach, wywiady, porady i Wasze spostrzeżenia oraz uwagi. Co dobre, a co złe dla Waszego organizmu.